Przejdź do treści
BIP

Aktualności

10.11.2020

Zostań eko-krwiodawcą! Akcja WFOŚiGW oraz RCKiK w Lublinie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zorganizował akcję „Zostań eko-krwiodawcą”. Zarejestrowanych zostało 30 dawców, z czego krew oddało 18. Dzięki temu pozyskano ponad 8 litrów krwi.

W specjalnym ambulansie, zaparkowanym przed siedzibą funduszu, można było oddać krew dla potrzebujących mieszkańców regionu. Niezależnie od sytuacji epidemiologicznej krew jest zawsze potrzebna dla zapewnienia bezpiecznego przebiegu poważnych zabiegów medycznych. Na apel odpowiedzieli m.in. pracownicy WFOŚiGW na czele z prezesem zarządu Grzegorzem Grzywaczewskim i przedstawiciele jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie.

- Nie ma nic piękniejszego, niż oddać cząstkę siebie i jeśli jest taka możliwość, poza chronieniem środowiska, włączamy się w taki sposób w pomoc ludziom – powiedział Grzegorz Grzywaczewski w wywiadzie dla TVP 3 Lublin, wkrótce po oddaniu krwi. - Ponieważ wiele instytucji, wiele też osób prywatnych korzysta z naszych funduszy, to w ramach tej współpracy prosiliśmy o włączenie się do tej akcji i między innymi strażacy z OSP bardzo licznie włączyli się do akcji oddawania krwi. Mam nadzieję, że to będzie cykliczna akcja.

Korzystając z okazji każdy zainteresowany mógł również na miejscu uzyskać informacje o programie „Czyste Powietrze” dotyczącym wsparcia wymiany starych źródeł ciepła na nowe oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych. Krwiodawcy otrzymali również drobny upominek w postaci eko-gadżetów oraz materiałów informacyjnych dotyczących programu „Czyste Powietrze”.

powrót do listy

Rejestr zmian