Przejdź do treści
BIP

Aktualności

12.03.2020

Zmiany w Programie Czyste Powietrze wychodzą naprzeciw oczekiwaniom beneficjentów

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o zmianach w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”
Aktualnie trwają prace techniczno-organizacyjne, a rozpoczęcie naboru wniosków na nowych zasadach jest planowane na przełom marca i kwietnia. 
Zmiany mają na celu zwiększenie dostępności dofinansowania dla szerokich kręgów zainteresowanych oraz jego dostosowanie do zgłaszanych oczekiwań. Do najważniejszych należy znaczne uproszczenie wniosku oraz trzykrotne skrócenie czasu jego rozpatrywania - z 90 do 30 dni. Rezygnuje się również z konieczności podawania we wniosku informacji technicznych, których uzupełnianie sprawiało wnioskodawcom problemy na etapie jego wypełniania.
Zachęcamy do przystąpienia do nowego naboru osób, które swoje inwestycje już rozpoczęły, a nawet zakończyły - zmieniona zostanie dotychczasowa zasada dotycząca konieczności rozpoczęcia inwestycji po złożeniu wniosku. W nowym naborze możliwe będzie złożenie wniosku o dofinansowanie w okresie do 6 miesięcy od chwili rozpoczęcia inwestycji.

 

powrót do listy

Rejestr zmian