Przejdź do treści
BIP

Aktualności

05.02.2024

Są pieniądze na kolejne wypłaty w programie „Czyste Powietrze”

Kolejna pula środków – tym razem ok. 400 mln zł – trafiła z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na konta bankowe wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej w całej Polsce. Zapewni to realizację na najbliższe tygodnie bieżących oraz zaległych wypłat, zarówno dla beneficjentów „Czystego Powietrza”, jak i wykonawców działających w ramach prefinansowania.

Już wcześniej, wszystkie środki przekazane w tym roku przez NFOŚiGW do WFOŚiGW (200 mln zł) zostały rozdysponowane wśród beneficjentów „Czystego Powietrza”. Obie tegoroczne transze (pierwsza w styczniu 200 mln zł, oraz ta obecna – w lutym 400 mln zł) pochodzą z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), który finansuje inwestycje zgłoszone do Krajowego Planu Odbudowy (KPO), w tym program „Czyste Powietrze”.

Nadal trwają prace Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz NFOŚiGW nad wypłatą kolejnych transz pieniędzy z KPO. Równolegle podejmowane są działania mające na celu uruchomienie środków unijnych z programu FEnIKS (Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko), co – zgodnie z wcześniejszymi planami i zapowiedziami – zagwarantuje niezakłóconą ciągłość programu.

powrót do listy

Rejestr zmian