Przejdź do treści
BIP

Aktualności

24.06.2022

Konkurs „Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca” rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci „Misja: czyste powietrze. Projekt: Smogożerca”, którego celem było kształtowanie postaw ekologicznych od najmłodszych lat. Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jury miało do oceny ponad 700 prac. W kategorii przedszkolnej zwyciężył Szymon Radczak z Przedszkola Publicznego nr 1 im. Marii Konopnickiej w Łęcznej. Drugie miejsce zajęła Hania Borkowska z Przedszkola w Zespole Oświatowym w Starej Prawdzie, a ostatnie miejsce na podium należało do Szymona Pińciurka z Publicznego Przedszkola Językowego „Akademia Przedszkolaka” w Biłgoraju.

Z kolei w kategorii szkolnej zwyciężyła Anastazja Kubiak ze Szkoły Podstawowej sióstr Urszulanek w Lublinie, druga była Iza Radczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Łęcznej – siostra Szymona, który wygrał w kategorii przedszkolnej. Trzecie miejsce zajął Antoni Osuch z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie.

Nagrody dla laureatów zostały wręczone 22.06.br. podczas uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. WFOŚiGW w Lublinie reprezentował podczas tego wydarzenia Michał Wójcik, przewodniczący Rady Nadzorczej Funduszu.

powrót do listy

Rejestr zmian