Przejdź do treści
BIP

Aktualności

13.12.2021

Gala finałowa 3. edycji programu „Lider wiedzy i ochrony środowiska”

Dziś w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się gala finałowa 3. edycji programu stypendialnego „Lider wiedzy i ochrony środowiska”. Dyplomy i nagrody odebrało dziesięciu uczniów i dziewięciu nauczycieli, którzy zostali laureatami programu.

Nagrody wręczyli: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie Grzegorz Grzywaczewski oraz Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

Wydarzenie uświetnił krótki koncert dedykowany laureatom i uczestnikom uroczystości w wykonaniu młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie, kierowanego przez Panią Martę Kliczkę.

„Lider wiedzy i ochrony środowiska” to organizowany od 2019 roku program stypendialny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który ma za zadanie aktywnie wspierać rozwój młodzieży szkół ponadpodstawowych w zakresie edukacji ekologicznej. Program jest realizowany we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

W wyniku zgłoszeń do tegorocznego programu zakwalifikowało się 29 uczniów wraz z nauczycielami lub opiekunami dydaktycznymi (w sumie 57 osób). Laureatami zostało ostatecznie 27 uczniów oraz 26 nauczycieli. Wszyscy otrzymają jednorazowe stypendia.

Ze względu na sytuację epidemiczną wręczenie nagród laureatom odbyło się w 3 turach, podczas spotkań w Wytycznie, Zamościu oraz Lublinie.

Honorowy patronat nad tegoroczną edycją programu objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa.

powrót do listy

Rejestr zmian