Przejdź do treści
BIP

Aktualności

08.07.2020

Bądźcie ekokreatywni w wakacje!

Trwają projekty edukacyjne WFOŚiGW w Lublinie i lubelskiego Kuratorium Oświaty.

Zakończyły się już etapy zgłoszeń w trwających przedsięwzięciach edukacyjnych realizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie we współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Do drugiej edycji Programu "Lider wiedzy i ochrony środowiska" dla młodzieży i nauczycieli szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego zakwalifikowało się 36 uczniów wraz z opiekunami dydaktycznymi (w sumie 68 osób).

Poprzez program aktywnie wspieramy rozwój młodzieży szkół ponadpodstawowych. Jego uczestnicy realizują zadania przyrodnicze i prośrodowiskowe, zdobywają wiedzę z zakresu ekologii, dbałości o zdrowy tryb życia, biorą czynny udział w zajęciach i projektach organizowanych przez wyższe uczelnie, instytuty badawcze, ośrodki edukacyjne, parki narodowe, muzea, ogrody zoologiczne, botaniczne oraz inne instytucje związane z ochroną środowiska. Nagrody otrzymują również nauczyciele - opiekunowie dydaktyczni zaangażowani w działania uczniów. W ten sposób promujemy również ich aktywność w zakresie edukacji ekologicznej. Wyniki realizacji zadań należy przesłać do 23 października 2020 roku.

Do szkół podstawowych kierujemy konkurs "Razem chrońmy środowisko", którego celem jest zachęcenie do wspólnego, aktywnego zdobywania wiedzy z zakresu ekologii przez młodsze dzieci, a także wsparcie dla szkół i budowa wysokiej jakości bazy edukacyjnej pozwalającej uatrakcyjnić i ułatwić proces nauczania przedmiotów przyrodniczych. Przedmiotem konkursu jest stworzenie filmu ukazującego w sposób nieszablonowy wszelkie działania podejmowane w szkołach na rzecz ochrony środowiska. Konkurs jest formą kontynuacji projektu „25 na piątkę z plusem!" zorganizowanego dla uczczenia 25-lecia WFOŚiGW w Lublinie. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 90 szkół podstawowych. Nagrodę stanowi dofinansowanie zakupu wyposażenia pracowni biologicznej.

Pracę konkursową - film należy przekazać do 30 października 2020 roku.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki waszych pomysłów, projektów i działań!

powrót do listy

Rejestr zmian