Przejdź do treści
BIP

Aktualności

18.09.2018

Rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie rozpoczyna nabór wniosków o dofinansowanie w ramach ogólnokrajowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Do składania wniosków zapraszamy właścicieli nieruchomości położonych na terenie województwa lubelskiego.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Szczegółowe informacje dotyczące Programu Czyste Powietrze dostępne TUTAJ.


Ponadto gorąco zachęcamy osoby zainteresowane do udziału w spotkaniach szkoleniowych organizowanych we wszystkich gminach województwa lubelskiego. Podczas spotkań eksperci przedstawiają zasady programu, sposób składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć.
Harmonogram spotkań w gminach województwa lubelskiego w ramach rządowego programu Czyste Powietrze dostępny TUTAJ

powrót do listy

Rejestr zmian